PALUBA
September 08, 2024, 01:00:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Koje vozilo je danas Golf 2?  (Read 2933 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:43:46 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 979


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: July 26, 2024, 07:06:22 pm »

O Golfu 2, bilo TAS-ovom ili "nemcu", da ne pišem puno. Auto "magare", onaj u dizel varijanti je prelazio po 1.000.000 kilometara, jeftini rezervni delovi i ima ih na svakom koraku, svaki majstor zna sve o njemu, malo troši, menjaj ulje i filtere na 10.000, prelazi pomenuti milion kilometara.

Za mene ti to opet bio Golf ali sada 6.

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:34:34 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 673


« Reply #1 on: July 26, 2024, 07:30:53 pm »

Ne znam za Golfa, nisam nikada imao ni jednog ali vozio sam Ford Fiesta dizel 220 000 bez kvara, sada vozim Citroen C4 245 000 sa nekoliko kvarova (najozbiljniji kvar - sistem za Adblue, na kraju isključen jer novi košta oko 1000 E).

Svakako bih pre uzeo Forda nego Citroena.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:43:46 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 979


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2 on: July 26, 2024, 07:49:37 pm »

Moram da dodam postajalo je jedne godine nelegalno takmičenje u Beogradu '90-tih ko brže obije Golfa dvojku.
Urbana legenda kaže da se najteže otvaraju, zapravo "lomi volan" na Golfovima dvojkama bele boje. Grin
Ulična izmišljotina, pošto je najviše TAS-ovaca bilo upravo bele boje, da se ljudi malo zaštite. Grin
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:34:34 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 673


« Reply #3 on: July 26, 2024, 07:53:35 pm »

Mislim da su ga otvarali za manje od minute.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:43:46 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 979


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4 on: July 26, 2024, 08:09:36 pm »

Mislim da su ga otvarali za manje od minute.
Tako je, brže nego što bi mi ključem, u sekundama se merilo.
Logged
Duki
Počasni član foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:58:02 pm
Location: Paluba
Posts: 2 024



« Reply #5 on: July 26, 2024, 08:23:42 pm »

Dvojku nisam vozio nikad a i generalno nikada nisam toliko voleo VW, posle čuvene dvojke svaki Golf je bio izvikan i precenjen.
Fiat Punto 1.2 16v i Opel Astra G u svim varijantama su bili sledeće radno magare, i dalje se voze. Isto tako kada se pojavila Škoda Octavia 1.9 TDI svako sa tri čuke u glavi bi pre uzeo nju nego znatno skupljeg passat-a jer je jedina razlika bila značka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:43:46 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 979


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #6 on: July 26, 2024, 08:29:10 pm »

Dobar izbor, ti TDI motori takođe dosta prelaze.
Logged
Duki
Počasni član foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:58:02 pm
Location: Paluba
Posts: 2 024



« Reply #7 on: July 26, 2024, 08:58:23 pm »

Dobar izbor, ti TDI motori takođe dosta prelaze.
Male su razlike od 2000 godine pa na ovamo, jednostavno tehnolgija se promenila.
Od turbodizela koje sam vozio mislim da je  1.9 multijet najbolji.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:43:46 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 979


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #8 on: July 26, 2024, 09:47:21 pm »

Dobri su i JTD-ovi bili, i sada su, jesu bolji mulitidžet ali kažu da su nešto skuplji za popravku. Ćale ima Fiata MTJ 1.9 na satu 330.000 a stvarno prešao preko 500.000 sem plivajučeg ništa nije menjano iz 2004. Takođe motor na dobrom glasu je japanski 1.7 CDTI najčešće iz Opel Astre J. Magarac isto kao Golf 2 nekada, ali teško da može sada na se nađe polovan u zavidnom stanju. Može naravno da se nađe ali nije više to auto u cvetu mladosti, a sa rezervnim delovima recimo generlom remontu motora ne možeš dobiti fabrički motor kako bi trebalo biti, ili bar 80/90%, nisu dobri rezervni delovi, bar gde ja živim i nemam alternativu da kupim (nemam gde) kvalitetan rezervni deo za auto.


Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:July 28, 2024, 04:29:01 pm
Location: Izola
Posts: 1 700



« Reply #9 on: July 27, 2024, 10:31:11 pm »

..... Isto tako kada se pojavila Škoda Octavia 1.9 TDI svako sa tri čuke u glavi bi pre uzeo nju nego znatno skupljeg passat-a jer je jedina razlika bila značka.

Značka je nebitna razlika, a stvarne razlike su znatne. Ono što sam ja primjetio je komfor u vožnji, puno je udobnija vožnja s Passatom. Govorim za modele do predzadnje generacije. A ono što su mi na servisu rekli, da ima VW bolju tehnologiju nego Škoda. Ipak prilično velika razlika u cijeni ne može biti samo u znački. Isto kao reči da je razlika VW - Audi samo u znački.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:July 28, 2024, 04:29:01 pm
Location: Izola
Posts: 1 700



« Reply #10 on: July 27, 2024, 10:42:15 pm »

Što se Golfa 2 tiče, bio je velik korak napred u kvalitetu napram 1, najpouzdaniji Golf i nikad kasnije nije bilo tako. Imao je i vrhunsko antikorozijsku zaštitu, pa teško da istrune. Mercedesi, barem do S klase i drugih modela u vrhu još negdje 20 godine posle toga nisu imali ni približno toliko dobru antikorozijsku zaštitu. U 2018 je bila napravljena statistika top 10 najpouzdanijih u Njemačkoj. Naglašavam još jednom: 2018. Uslov je bio 300.000 km sa što manje kvarova. U tih 10 modela jedino je MB B-klasa bio novi auto, sve ostalo modeli iz 80-ih i 70-ih godina, te VW buba na prvom mjestu. I Golf 2 , čini mi se na petom mjestu. Pa Fiesta iz 70/80-ih, stari Mercedesi.
   
Logged
Morskoprase
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Last Login:September 02, 2024, 07:44:10 pm
Posts: 1 522



« Reply #11 on: July 27, 2024, 10:52:32 pm »

Ili Kia Ceed ili Hjundai i30 obojica dizel sa 116 KS. Ista velićina kao Golf (danas) garancija do sedam godina. Do sada nisam ćuo, da bi se nešto mnogo kvarili. Da su delovi skupi; da, kao i za sva vozila danas.
Logged
Duki
Počasni član foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 09:58:02 pm
Location: Paluba
Posts: 2 024



« Reply #12 on: July 28, 2024, 06:57:58 am »


Značka je nebitna razlika, a stvarne razlike su znatne. Ono što sam ja primjetio je komfor u vožnji, puno je udobnija vožnja s Passatom. Govorim za modele do predzadnje generacije. A ono što su mi na servisu rekli, da ima VW bolju tehnologiju nego Škoda. Ipak prilično velika razlika u cijeni ne može biti samo u znački. Isto kao reči da je razlika VW - Audi samo u znački.
Šasija, motor i menjač su isti, kome je samo to bitno jeftinije mu je da uzme škodilak. Ali, automobil nije samo motor, menjač i šasija, kao što si i sam rekao tu je i ta udobnost i kojekakve džidžabidže koje ima, ko hoće to mora i da odreši kesu.

Quote
Dobri su i JTD-ovi bili, i sada su, jesu bolji mulitidžet ali kažu da su nešto skuplji za popravku. Ćale ima Fiata MTJ 1.9 na satu 330.000 a stvarno prešao preko 500.000 sem plivajučeg ništa nije menjano iz 2004. Takođe motor na dobrom glasu je japanski 1.7 CDTI najčešće iz Opel Astre J. Magarac isto kao Golf 2 nekada, ali teško da može sada na se nađe polovan u zavidnom stanju. Može naravno da se nađe ali nije više to auto u cvetu mladosti, a sa rezervnim delovima recimo generlom remontu motora ne možeš dobiti fabrički motor kako bi trebalo biti, ili bar 80/90%, nisu dobri rezervni delovi, bar gde ja živim i nemam alternativu da kupim (nemam gde) kvalitetan rezervni deo za auto.
1.7 cdti sam imao u prošlom autu, ima ga i ćale u Merivi, izuzetno pouzdan i ekonomičan motor, do duše performanse mu nisu nešto impresivne ali ako uzimaš dizela ni ne ideš na trke. Navdno je to 1.7DTI isuzu motor sa još jednom bregastom i multijet sistemom ubrizgavanja, dakle Nemačka-Japan-Italija kombinacija, gde li sam to čuo ranije  Grin

Quote
Ili Kia Ceed ili Hjundai i30 obojica dizel sa 116 KS. Ista velićina kao Golf (danas) garancija do sedam godina. Do sada nisam ćuo, da bi se nešto mnogo kvarili. Da su delovi skupi; da, kao i za sva vozila danas.
Ta dva automobila sam baš gledao kada sam planirao da uzmem novi, do duše gledao sam benzince koji su se takođe pokazali odlično. Najveći problem kod pomenutih je veoma visoka cena jer iako se sklapaju u slovačkoj plaćaš ful koreanca.



Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Last Login:Yesterday at 01:32:55 am
Posts: 3 519


« Reply #13 on: July 28, 2024, 09:43:24 am »

Мислим да замене за голфа 2 нема, баш као што нема замене ни за оргинални џип, али и још нека друга возила. Двојка је била технолошки далеко једноставнија од свега што се производи данас. Тај дизел мотор је могао да иде на све, од уља у коме се пржио кромпир до онога које је извађено из трансформатора. Наравно, то не значи да је са тим ”алтернативним” горивима могао да пређе милион километара (није могао више од 10-20 хиљада), али је у нужди могао да се напуни ”расположивим” горивом. Није имао електронику, односно она је била минимална.

Данас такви аутомобили једноставно не постоје. Еуродизел је потпуно другачије гориво, а све је пуно електронике.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:July 28, 2024, 04:29:01 pm
Location: Izola
Posts: 1 700



« Reply #14 on: July 28, 2024, 02:03:31 pm »

Šasija Passata i Octavie nije ista. Octavia ima istu šasiju kao Golf, znači klasu niže od Passata. I tu je već osnova za drukčije ponašanje u vožnji.

Ali slažem se, da za novac koji se plati, kod Octavie dobi se dosta auta. Ako nekome nije bitno da se Passat neđšto bolje vozi, onda je to odličan odabir, pogotovo ako je primarna prostranost interijera.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.